Rekreace či rodina?

Od blechovan. Zarazeno v Povzdech  |  
TOP del.icio.us digg

Kdysi dávno jsem v lékařském časopise narazil na – tehdy mi dost málo příjemný – termín, že sex přestal mít hlavní smysl v množení, ale změnil se v rekreaci. Tak nějak to mému svědomí nesedělo. Ne že by milování od dob Adama a Evy vždy směřovalo k rozšíření lidstva. Nicméně smysl, kterým většinu dvoupohlavních organismů příroda vybavila, tím množením byl položen.

Postupem času rodina jaksi upadala, až v tzv. západním – tedy tom ‚nej a nejvyspělejším, nejdokonalejším a nejsprávnějším‘ – světě je v módě více oslavovat (viz pochody hrdosti) tu přirozenou neschopnost či nezájem o množení, ale především složku zábavnou, rekreační až propagační. Takže když se nedávno stal nejvyšším velitelem amerických pozemních vojsk kterýsi generál, média o něm světu sdělila hlavně to, že je to první homouš v takové funkci. Rovněž nejeden herec či jinak veřejně činný človíček se občas veřejnosti představí více tou odchylkou od přirozenosti než skutečnými kvalitami. Prostě jsi-li od přírody nějak vyšinutý, jsi cosi víc.

Dokonce jsem četl sdělení (samozřejmě nesprávné), že „komunisté homosexuály pronásledovali“, ač v ČSSR byl od roku 1961 trestný čin s takovou aktivitou spojený zrušen.

Dnes už kult ženy není v její schopnosti přivést na svět a podílet se na výchově dítěte, ale spíše feministické aktivity v podobě veřejných vystoupení polonahých žen (jen si připomeňme zdivočelé Pussy riot, které se proslavilo kostelními výstupy proti vedení RF), aby zdůraznily že … cokoli.

Podle mne to, jak svou sexuální orientace kdo uplatňuje – pokud není v rozporu se zákonem – není věc veřejnosti, ale intimního života jedince. Příroda prostě už je taková, že každá další generace může být buď vývojově normální, či suchou větví rodu. Ale to je normální, nikoli důvod k propagaci či dokonce k oslavě té výbočky z přirozenosti. Žijme každý podle své potřeby, ale nevnucujme svou představu jiným jako vzor. Tak to příroda zařídila, tak tomu nechejme volný průběh.

Bez oněch výboček by lidstvo přežilo, bez dětí ne!

Leave a Reply